Category

15 שיטות למקסום הזיכרון

“הזיכרון הוא היומן שכולנו מביאים איתנו”, אמר אוסקר ווילד.

אבל האם יומני אנשים מסוימים מדויקים בהרבה מאחרים? מה קורה אם אינך יכול לזכור באופן טבעי מבצעים גדולים של דברים? מתאמנים ספציפיים יוכנסו לחיסרון מאז, מכיוון שהזיכרון הוא מיומנות מכריעה הדרושה לרכישה כדי להצליח בבית הספר. אז האם אתה יכול לשפר את הזיכרון? כמו כן כן, מהן השיטות הטובות ביותר לעשות זאת?

ספר סדנת חניון לריכוז ריכוז

זה עשוי לרעש כמו שאלות רבות, אולם הבלוג הזה בוחן 15 שיטות בסיסיות שיכולות לסייע למתאמנים לשפר את הזיכרון שלהם, ולכן לשפר את הביצועים שלהם. חילקנו אותם ל -4 חלקים:

עבודה סביב זיכרון עבודה

מה לעשות כשמתקנים

מה המדריכים יכולים לבצע בכיתה

דואג למוח שלך

עבודה סביב זיכרון עבודה

בממוצע, בני אדם יכולים לזכור בערך 7 דברים בכל סוג של פעם בזיכרון העבודה שלהם. פירוש הדבר שלעתים קרובות אנו דורשים טכניקות בסיסיות כדי לעקוף עובדה זו, או למקסם את היכולת המוגבלת הזו.

שיטה אחת היא לחבר את הדברים. בכך אנחנו לא צריכים לאחסן כמו גם ללהטט במבצעים נהדרים של מידע בזיכרון העבודה שלנו; אנו יכולים לאחסן אותו על פיסת נייר כמו גם להתייחס אליו כשאנחנו דורשים זאת. מילת זהירות: רישום הערות עם עט כמו גם נייר הוא בדרך כלל שיטה טובה בהרבה מאשר על אייפד או מחשב נייד.

עם זאת, לפעמים לא תמיד ניתן לחבר את הדברים. במצבים אלה, שיטות כמו צ’ונקינג, ראשי תיבות כמו גם משפטים מטופשים יכולות לעזור.

Chunking מתייחס לקבוצת קטעי מידע קטנים יחד. לדוגמה, הרבה יותר פשוט לזכור רצף מספרים כמו ‘2, 8, 0, 3, 1, 9, 8, 5’ כאשר הוא נתון לשלוש קבוצות (כלומר בפורמט קלנדרי) כזה: ‘ 28, 03, 1985 ‘.

ראשי תיבות הוא המקום בו כל מכתב במילה משמש כמרמז שיש לזכור משהו אחר. לדוגמה, ‘הצלילה’ ב’צלילה ‘הוא ראשי תיבות של מכשירי נשימה מתחת למים עצמאיים. המון מדריכי מתמטיקה משתמשים בסוהצ’טהא כשיטה לסייע למתאמנים לזכור את הסינוס, הקוסינוס כמו גם משיק של זוויות במשולש.

משפטים מטופשים עובדים בצורה דומה, כאשר האות הראשונה של כל מילה משמשת כמצביע למילה אחת נוספת. אחת הדוגמאות הבולטות לכך היא המשפט: ‘ריצ’רד מיורק סיפק קרב לשווא.’ זו שיטה שימושית לזכור את צבעי הקשת: אדום, כתום, צהוב, ירוק, כחול, אינדיגו, סגול. מאז הערמומיות שלהם, המשפטים הללו בדרך כלל בלתי נשכחים בהרבה מהמידע שהם באמת מכילים.

במהלך העדכון

כשמתקנים, זה יעיל הרבה יותר להשמיע את מפגשי המחקר שלך במקום לדחוס כל דבר ברגע האחרון. זה משאיר לך מספיק זמן כדי להיכשל בזכור כמו גם ללמד מחדש: תהליך המסייע לך מלט כמו גם להטמיע הבנה בזיכרון שלך.

אם אתה מתעדכן עם מישהו אחר, תפנה זה את זה לחונך את החומר. זה מובן כ”אפקט הפרוטג’ה “כמו גם יכול להגדיל את זיכרון המורה כמו גם לזכור. חונך מישהו אחר צריך שתגלה כמו גם לזכור מידע בצורה מסור כמו גם מסודר. מחקר מחקרי מעניין הראה כי יכולתם של אנשים להיזכר במידע הוגברה באופן משמעותי כאשר נאמר להם שהם צריכים להעביר את ההבנה למישהו אחר. כדי ליהנות מהאפקט הזה, המתאמנים אפילו לא דואגים להראות למישהו אחר; הם רק צריכים להאמין שהם הולכים לרכישה כדי לשפר את הזיכרון שלהם.

אם מישהו חונך לך משהו, נסה לחזור בקול רם את מה שלימדו אותך. זוהי שיטה יעילה לשיפור ההיזכרות כמו גם לשפר את הזיכרון, הרבה יותר מאשר רק לחזור על החומר בראש שלך.

לאחר שבילית זמן לגלות את החומר, זה מעשי לבדוק את עצמך. זה מאפשר לך להאמין עמוק על החומר, כמו גם לו ג’רזי ספורטינג בראגה גם את היתרון הנוסף של הצעת שיטת ביצועים תחת לחץ בדיקה. ג’רזי פ.ס.וו. איינדהובן זה נקרא תרגול אחזור, המכונה לעתים קרובות השפעת הבדיקה – אתה יכול לגלות הרבה יותר על זה בבלוג זה.

אחת השיטות המועדפות עלינו לשפר את הזיכרון היא לשאול את עצמך ‘למה?’. זה מה שפסיכולוגים מתקשרים לטלפון ‘חקירה אלבטיבית’. מחקר מחקר אחד ג’רזי טיחואנה שחוקר את זה אם חניכים זכור רשימת משפטים (כלומר ‘הבחור הרעב נכנס למכונית’). הקבוצה הראשונה פשוט בדקה את המשפט. לקבוצה השנייה הוענק הסבר (כלומר ללכת למסעדה), כמו גם הקבוצה השלישית התבקשה למצוא את הסיבה שלהם בגלל שהבחור נכנס למכוניתו. התוצאות? חניכים שהתבקשו לשאול ‘מדוע’ זכור 72% מהמשפטים כאשר הוערכו מאוחר יותר, לעומת 37% בלבד משתי הקבוצות האחרות.

לאחר שמרווחת את הלמידה שלך, חזר על זה בקול רם, לימדתי אותו למישהו אחר כמו גם הערכה שלךnull

Related Posts

מנהיג הספורט של מרילנד זיהה

מנכ”ל ספורט מרילנד, טרי הסלטין, זכה בכבוד בפרס איגוד האגודה למרילנד לארגוני שיווק יעד לאחרונה, לאחרונה בפסגת הנסיעות והתיירות השנתית של מרילנד. חסלטין הוכרה במאמצים שהניבו הוצאות ישירות…

6 דרכים להפחתת לחץ

עבור הרבה סטודנטים זמן עדכון יכולות להיות מלחיצות מאוד. אולם מחקרים חדשים ומעניינים מראים כי א) לחץ מסוים הוא למעשה דבר טוב וב) אם זה אכן הופך להיות…

5 מיתוסים עצביים שכל מורה צריך לדעת

זהו החלק השלישי והאחרון של סדרת הבלוגים העצביים שלנו. אתה יכול להתעדכן בשני הראשונים כאן: מדריך למתחילים למגוון עצבי 5 דרכים מחנכים יכולים לתמוך במגוון עצבי בכיתה בחלק…

דון סטליי מאריך את השהייה ב- See Tuscaloosa

דון סטאלי, הנשיא וכן המנכ”ל של ועדת התיירות והספורט של טוסקאלוזה, סופק הארכת חוזה לשלוש שנים על פי חדשות טוסקאלווסה. “אנו ברי מזל שדון סטיילי ימשיך כמנכ”ל פיצוי…

אריות דטרויט לארח 2024 טיוטת NFL

דטרויט אריות ועיר דטרויט יארחו את טיוטת ה- NFL 2024 ברחבי קמפוס מרטיוס פארק והרט פלאזה, הודיעה ה- NFL ביום שני, הפעם הראשונה שהאירוע הגיע ל יעד מישיגן….

איך J.L. Lewis מעולם לא סיפק את חלומו בגולף

התמדה בגולף המתכון להצלחה ארוכת טווח בגולף הוא תערובת של סבלנות, התמדה והתמדה. ההתמדה היא באיכות גבוהה המאפשרת לגולף להתמיד, לדחוף קדימה ולעבוד לקראת המטרות שלך למרות המכשולים….

Leave a Reply

Your email address will not be published.